ÇOCUK EDEBİYATI GEZİCİ FUARI’NIN YENİ DURAKLARI: TED KOLEJİ VE UĞUR OKULLARI OLDU

Geçtiğimiz günlerde Mektebim Koleji’nde Çocuk Edebiyatı Gezici Fuarı’nın ilk etkinliğini gerçekleştiren yazarlar çalışmalarına devam ediyor.

KÜLTÜR 4.06.2024 21:36:00 0
ÇOCUK EDEBİYATI GEZİCİ FUARI’NIN YENİ DURAKLARI: TED KOLEJİ VE UĞUR OKULLARI OLDU
Tarih: 04.06.2024 21:57

Geçtiğimiz günlerde Mektebim Koleji’nde Çocuk Edebiyatı Gezici Fuarı’nın ilk etkinliğini gerçekleştiren yazarlar, son olarak Uğur Okulları ve TED Koleji öğrencileriyle bir araya geldi.

Van Uğur Okulları Bilim etkinliğinde stant açan çocuk edebiyatı yazarları, öğrencilerle buluşup imza etkinliği gerçekleştirdiler. 

Çocuk edebiyatı hususunda kitapları yazarların son adresi TED Van Koleji oldu. Etkinliği organize edilmesi vesilesiyle konuşan Van Yaşad Başkanı ve TYB Van Temsilcisi Prof. Dr. Zeki TAŞTAN, “Mektebim Koleji’nde ilkini gerçekleştirdiğimiz etkinliğin ilgi görmesi üzerine diğer okullarda da yer almak istedik. Önce Uğur Okulları’nde, bugün de TED Koleji’ndeyiz. Burada da öğrencilerin ilgisini görünce çok sevindik. Amacımız da onlarla bir araya gelip tanışmak; kitaplar vasıtasıyla bir nebze de olsa okuma alışkanlığı yolunda ortak bir adım atabilmek. Bu vesileyle bizimle yakından ilgilenen TED Koleji’nden Özlem Uçar ve Ergün Gezer başta olmak üzere tüm idareci ve öğretmenlerine; Uğur Okulları’ndan Cabbar Esen ve ekibine; çocuklarla bir araya gelmek için emek sarf eden değerli yazarlarımıza teşekkür ederim. Umarın öğrencilerin ayağına gidip onlarla sohbet eden ve kitaplarını imzalayan yazarlarımızın sayısı daha çok artar ve gezici fuarlar tüm Türkiye sathına yayılır” ifadelerini kullandı.

Uğur Okulları ve TED Koleji’nde düzenlenen Gezici Çocuk Edebiyatı Fuarı’na katılan yazarların isimler Zeki Taştan, Albert Yetkin, Erdal Şahin, Ahmet Zahiroğlu, Nisa Günbeyi, Toprak Donmuş, Haktan Aydın,  Gürkan Karahan, Leyla Engin, Rabia Bezir oldu.