En düşük emekli maaşına zam! Emekliler müjde

En düşük emekli maaşına zam! Emekliler müjde

EKONOMİ 18.05.2023 18:19:00 0
En düşük emekli maaşına zam! Emekliler müjde
Tarih: 18.05.2023 18:20

En düşük emekli maaşına zam! Emekliler müjde Emeklilikte son dakika gelişmesine göre n uzun süredir beklenen zam müjdesi nihayet geldi. İntibak zammıyla beraber en düşük emekli maaşı yükselecek. Peki en düşük emekli maaşı ne kada

son dakika gelişmesine göre n uzun süredir beklenen zam müjdesi nihayet geldi. İntibak zammıyla beraber en düşük emekli maaşı yükselecek. Peki en düşük emekli maaşı ne kadar olacak? İşte ayrıntılar…

Emekli intibak zammı konusunda bekleyiş sürüyor.

Geçtiğimiz Mart ayında en düşük emekli maaşı 7 bin 500 TL'ye yükseltilmişti.

Yapılacak intibak zammı teklifi, SSK, Bağ-Kur ve memur emeklilerini kapsayacak şekilde planlandı.

Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün'ün açıklamaları, geçim sıkıntısı çeken emeklilerin yüzünü güldürdü. İşte, emekli maaşı intibak zammı son durum…

Milyonlarca emekliyi ilgilendiren düzenlemeyle intibak zammının 1300 TL olması ve en düşük emekli maaşının 8 bin 800 TL'ye yükselmesi bekleniyor.

Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, intibak zammı ile ilgili çalışmaların olduğunu dile getirdi.

İntibak zammı ile ilgili girişimlerin olduğunu belirten Ergün, bu girişimlerin olumlu sonuçlanması durumunda emekli maaşlarına 1300 TL zam yapılacağını ve böylece en düşük emekli maaşının 8 bin 800 TL'ye yükseleceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz ay açıkladığı en düşük emekli maaşının 7 bin 500 TL'ye çıkarılmasının yanı sıra emekli bayram ikramiyelerine de zam yapılmıştı. Peş peşe gelen zam haberleri emeklilerin yüzünü güldürürken, Ergün'ün açıklamaları da umut oldu.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 8 BİN 800 TL OLACAK 

Emekli vatandaşlara çifte zammın ardından intibak zammı da yapılırsa maaşların 8 bin 800 TL olması bekleniyor.

İntibak zammının gerçekleşmesi için Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün'ün girişimlerinin olumlu sonuçlanması bekleniyor.

TÜED Genel Başkanı Ergün, asgari emekli maaşına ve bayram ikramiyelerine ilişkin hükümlerin yerine getirilmesi konusunda teşekkürlerini sunarken, seçim öncesi diğer taleplerin de karşılanmasını istedi.

Bu talepler arasında, 2000 sonrası emekliler için intibak zammı yer alıyor.

Adaletin sağlanması için yapılan çalışmalar devam ederken, intibak zammının yasalaşması için Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden onay bekliyor.

Emeklilerin asgari maaşlarındaki ve intibak zammındaki gelişmeler yakından takip ediliyor. Kaynak: Yeni Akit