İpekyolu Bilim Merkezi'nde hummalı çalışma

İpekyolu Belediyesi tarafından Şerefiye Mahallesi'nde hayata geçirilecek Bilim Merkezi'nde çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor.

İPEKYOLU 4.09.2023 13:27:00 0
İpekyolu Bilim Merkezi
Tarih: 04.09.2023 13:33

İpekyolu Belediyesi tarafından Şerefiye Mahallesi'nde hayata geçirilecek Bilim Merkezi'nde çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor. Modern yaşam alanlarına ev sahipliği yapmasının yanı sıra önümüzdeki yıl hizmete açılması planlanan Bilim Merkezi'nde öğrenciler atölyelerde deney yapma imkanı bulurken, yetişkinler de düzenlenecek uzay çalışmalarına yönelik şenliklere ve aktivitelere katılabilecek.

Yaklaşık 4 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek olan İpekyolu Bilim Merkezi, başta gençler ve çocuklar olmak üzere farklı yaş gruplarından her kesime yeni ufuklar açacak bir merkez olması hedefleniyor.

Geçtiğimiz ay temeli atılan İpekyolu Bilim Merkezi'nde çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor. İlçeye önemli bir prestij kazandırma beklenen İpekyolu Bilim Merkezi, öğrencilere önemli fırsatlar sunacak.

Bilim Merkezi projesinin tamamlanmasıyla İpekyol ilçesinin yeni ve modern yaşam alanlarına kavuşacak. İpekyolu Bilim Merkezi'yle, her yaştan insanın bilimle buluşturulması, özellikle çocuklara ve gençlere bilimin sevdirilmesi hedefleniyor.

Bünyesinde 50 kişilik planetaryum kapasiteli bin 300 metrekarelik deney ve simülasyon salonu, 150 metrekarelik dijital kütüphane, 100 metrekarelik çok amaçlı salon, 2 adet bilim laboratuvarı ile metal, ahşap ve boya atölyeleri yer alacak bilim merkezi, İpekyolu'nda önemli hizmetlere ev sahipliği yapacak.

Van'da ilk olacak Bilim Merkezi'nde çalışmalar aralıksız devam ediyor. 7'den 70'e herkesin ilgi göstermesi beklenen Bilim Merkezi, Vanlılara farklı bir ufuk açması bekleniyor.

İpek Park'ın hemen yanında yapımına başlanan Bilim Merkezi'nin kısa sürede tamamlanarak Vanlıların hizmetine açılması hedefleniyor.

İnşaat çalışmaları devam eden Bilim Merkezi'nin tamamlandığında İpekyolu ilçesine yeni bir imaj kazandırması bekleniyor.

Vanlılara farklı bir ufuk açacak bilim merkezinin inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

VAN BÖLGE GAZETESİ: HACI YILMAZ