İpekyolu’na modern yeni parklar…

İpekyolu Belediyesi, ilçeye yeni modern görünümlü ve nitelikli park alanları kazandırmak için çalışmalarına devam ediyor.

İPEKYOLU 13.09.2023 15:18:00 0
İpekyolu’na modern yeni parklar…
Tarih: 13.09.2023 15:23

Park ve Bahçeler Müdürlüğü, vatandaşların dinlenip spor yapabileceği, çocukların oyun oynayabileceği yeşil alan ve park sayısını arttırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

2020 yılından bu yana yoğunlaşan çalışmalar neticesinde, ilçenin çeşitli mahallelerinde 30'dan fazla park yapıldı ve toplamda 250 bin metrekarelik yeşil alan ilçeye kazandırıldı. Bu parklarda yürüyüş yolları, bisiklet parkurları, oyun ve mesire alanları gibi çeşitli aktiviteler için alanlar oluşturuldu.

İpekyolu Belediyesi'nin bu çalışmaları arasında öne çıkan parklar arasında 90 bin metrekarelik alana sahip Hüsrev Paşa Parkı’nın yanı sıra Selimbey Mahallesi, Yalı Mahallesi, Şerefiye, Cevdet Paşa, Bahçıvan, Gölbaşı Caddesi, Halilağa Mahallesi, Hatuniye Mahallesi Bostaniçi Mahallesi, Terzioğlu Caddesi ve Buzhane Mahallesi'ne parklar kazandırıldı. Ayrıca Sahil Bandı 1. Etap çalışması kapsamında 116 bin metrekarelik alan ile Bostaniçi Mahallesi'ne 20 bin metrekare yeşil alan kazandırıldı.

İpekyolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ayrıca 'Yeşil Kuşak' projesi kapsamında on binlerce fidan ve çalı grubu bitkiyi toprakla buluşturdu. Ayrıca müdürlük bünyesinde faaliyet gösteren çiçek üretim serasında da yüzbinlerce mevsimlik çiçek üretildi ve ilçenin cadde ve sokakları süslendi.

İpekyolu Belediyesi'nin yeşil alanları arttırma çalışmalarının ise hız kesmeden devam edeceği belirtildi.