İpekyolu’nda çiçekler toprakla buluşturuluyor

İpekyolu’nda çiçekler toprakla buluşturuluyor

İPEKYOLU 13.05.2023 12:55:00 0
İpekyolu’nda çiçekler toprakla buluşturuluyor
Tarih: 13.05.2023 12:56

İpekyolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, her yıl olduğu gibi bu yıl da 100 binlerce çiçeği toprakla buluşturmak için hazırlıklarına başladı. Baharın gelmesiyle birlikte şehrin pek çok noktasında renk cümbüşü oluşturacak çiçekler, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından titizlikle ekiliyor.

Mevsimine uygun olarak seçilen çiçekler, şehrin sokaklarını, parklarını ve caddelerini süslüyor. Kış aylarında hazırlanan toprakların üzerine özenle dikilen çiçekler, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenli olarak sulanarak büyümeleri ve çiçek açmaları için gereken koşullar sağlanıyor.

Yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın, çiçeklerin dikim çalışmalarının şehrin güzelliklerine katkı sağladığını belirterek, “Bizim amacımız şehrimizin doğal güzelliğini artırmak ve insanlarımıza daha güzel bir yaşam alanı sunmak. Bu nedenle her yıl yenilenen çiçeklerimizle şehrimizi daha da renklendiriyoruz" dedi.

İpekyolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, çiçeklerin dikimleri ile birlikte bunların bakım ve sulama işlerini de eksiksiz bir şekilde yerine getiriyor. Ayrıca, ekipler tarafından vatandaşların da çiçeklerin bakımına katkı sağlamalarının büyük önem taşıdığı vurgulandı.

Şehrin pek çok noktasında görsel bir şölen oluşturacak çiçeklerin toprakla buluşması için geri sayım başladı. Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, her geçen gün daha da renklenen İpekyolu için çalışmalarına kesintisiz devam edecek.