İpekyolu’nda metruk yapılar yıktırılıyor

İpekyolu Belediyesi, ilçe sınırlarında bulunan çevre ve görüntü kirliliğinin yanı sıra yıkılma tehlikesi bulunan metruk yapıların yıkımını sürdürüyor.

İPEKYOLU 20.07.2023 11:54:00 0
İpekyolu’nda metruk yapılar yıktırılıyor
Tarih: 20.07.2023 11:59

Kullanılamaz hale gelen, terk edilerek can ve mal güvenliğini tehdit eden metruk yapılar, İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından muhtarlarla birlikte tespit edilerek kayıt altına alınıyor. Ardından yıkım için gerekli yasal işlemler yapılarak, yıkım programı oluşturuluyor.

Kırsal ve merkez mahallelerde bulunan yapılar, belediye ekiplerince gerekli güvenlik tedbirleri alınarak kontrollü bir şekilde yıkılıyor. Ekipler, bir yandan yıkım çalışmalarına devam ederken, bir yandan da metruk yapı tespit çalışmalarına devam ediyor.

Bugüne kadar ilçe sınırlarında bulunan 74 adet metruk yapının yıkımı gerçekleşerek, çevreye ve vatandaşlara zarar teşkil edecek yapılar ortadan kaldırdı.

İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerinin sezon boyunca vatandaşlardan gelen şikayet ve talepler doğrultusunda tespit ve yıkım işlemlerini sürdürmeye devam edeceği belirtildi.