Kaymakam Duman’dan, Tuşba’daki 14 okula kalite ödülü…

Tuşba Kaymakamı Furkan Duman tarafından, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 14 okula E- Twinning faaliyet kapsamında yapmış olduğu başarılı çalışmalardan dolayı “Ulusal/Avrupa Kalite Etiketi” belgesini taktim etti.

EĞİTİM 25.11.2022 11:24:00 0
Kaymakam Duman’dan, Tuşba’daki 14 okula kalite ödülü…
Tarih: 25.11.2022 11:26

 

E- Twinning Türkiye Ulusal Destek Servisi, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından 2021 yılında E- Twinning faaliyet kapsamında yapmış olduğu başarılı çalışmalardan dolayı “Ulusal/Avrupa Kalite Etiketi” belgesi almaya hak kazanan okullara, Tuşba İlçe Kaymakamı Furkan Duman tarafından belgeleri takdim edildi.

Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yeni nesil atölyesinde düzenlenen törende konuşma yapan Tuşba İlçe Kaymakamı Furkan Duman, “Öncelikle tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günün kutluyorum. E-Twinning, Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluktur. İletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler v.b.) yönelik bir platform sunmaktadır. Hep birlikte gençlerimize ve çocuklarımıza inşallah hizmet ederek onları geleceğimize en iyi bir şekilde hazırlarız” ifadelerini kullandı.

Son olarak konu ile ilgili bilgiler veren Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bakır Bedevioğlu ise, “E-Twinning, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin kullanımı vasıtasıyla gerekli destek, araçlar ve hizmetleri sağlayarak okulların herhangi bir konuda kısa ve uzun vadeli ortaklıklar kurmasını kolaylaştırarak Avrupa'da okul işbirliğini teşvik etmektedir. E-Twinning projeleri kapsamında ilçemizde 14 öğretmenimiz belge almayı hak etmiştir. Bu kapsamda 7 okulumuz Avrupa Kalite etiketi, 7 okulumuz da Ulusal Kalite etiketi alarak sürece katkı sunmuşlardır. İlçemizde proje kültürünün yaygınlaşması açısından kurulan ARGE birimi birçok proje çağrılarına yenilikçi projeler yazarak öğretmenlerin kişisel gelişimlerine katkı sunmaktadırlar” dedi.

Düzenlenen törene Tuşba İlçe Kaymakamı Furkan Duman, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bakır Bedevioğlu, ilçe şube müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.