Lunapark sahibi Mehmet Yılmaz o görüntüler üzerine konuştu

Lunapark sahibi Mehmet Yılmaz o görüntüler üzerine konuştu

VAN 24.06.2024 19:14:00 0
Lunapark sahibi Mehmet Yılmaz o görüntüler üzerine konuştu
Tarih: 24.06.2024 21:42

Van’ın Edremit ilçesindeki lunapark işletmecisi Mehmet Yılmaz, korku dolu anlara sebep olan olayın kaza kaynaklı olmadığını belirterek, müşterinin emniyet zincirini açarak kendini sarkıtmasından kaynaklandığını söyledi.

21 Haziran akşamı Edremit ilçesindeki lunaparkta adrenalin salıncağına binen ve emniyet kemerini bağlamayan genç, salıncak hareket edince dengesini kaybederek önündeki koltuğa tutunmuştu. Korku dolu anların yaşandığı olayda bir süre tutunduğu demir sayesinde düşmekten kurtulan genç, lunapark görevlileri tarafından kurtarılmıştı.

"OLAY, BİZDEN KAYNAKLI DEĞİL"

Olayla ilgili İlaçıklamada bulunan işletme sahibi Mehmet Yılmaz, “İşletmemizde iki gün önce yaşanan olay makineden kaynaklı gibi basına yansımış, oysaki görüntüde görüldüğü gibi tamamen müşteriden kaynaklanmıştır. Vatandaş dönerken öndeki emniyet zincirini açıyor ve bu esnada kendini sarkıtıyor. Tabii burada görevlilerimizce panik yapılmadan makine durdurulmuş ve şahıs elemanlar tarafından platforma indirilmiştir. Bu olay sosyal medyaya kaza olmuş gibi yansıtılmış ve bu da manen bizi etkilemiştir” dedi.

 

Van Bölge Gazetesi