'Ölü taklidi yapan, telefonlara çıkmayan AK Partili vekiller'

'Ölü taklidi yapan, telefonlara çıkmayan AK Partili vekiller'

SİYASET 20.05.2024 18:42:00 0
Tarih: 20.05.2024 18:44

31 Mart yerel seçimlerinin ardından AK Parti içerisinde seçim sonuçları değerlendiriliyor. AK Partili vekiller kendileri adına gazeteci ve akademisyenlerin konuşmasına karşı olduğu iddia edildi.

Sabah gazetesi yazarı Melih Altınok, Diken sitesinde yer alan AK Partili vekiller hakkındaki iddiayı köşesinde yorumladı.

"ÖLÜ TAKLİDİ YAPAN, TELEFONLARA ÇIKMAYAN AK PARTİLİLER"

Diken'in kulis haberine göre AK Parti'deki 31 Mart değerlendirmeleri sürüyormuş:

"Toplantılardan birinde milletvekillerinin güncel gelişmeler dışında kendi gündemini inşa edecek faaliyetlere ağırlık vermesi gerektiği konuşuldu. Milletvekillerinin medya ile ilişkisi de ele alındı. Farklı kanalların programlarına katılım sağlanması gerektiği belirtilirken, "Bizi gazeteciler, akademisyenler değil biz temsil edelim" görüşünü dile getirenler oldu."

Doğru mudur bilmem ama milletvekillerinin seçildikleri partiyi, siyasetlerini artık ekranlarda anlatmaya karar vermeleri olumlu bir gelişme.

Zira biz siyaset yazarları bile birkaçı dışında milletvekillerini tanımıyoruz.

Kritik süreçlerde, gözlerin iktidara çevrildiği dönemlerde yükü "yandaş medyanın" üzerine yıkıp ölü taklidi yapıyorlar, telefonlara bile çıkmıyorlar. Hiçbir risk almadan, yorumu gazetecilere, akademisyenlere bırakıyorlar. Sonra da medyadan yakınıyorlar.