Tuşba’da bahar temizliği çalışması…

Tuşba Belediyesi ekipleri, havaların ısınmasıyla birlikte ilçe genelinde bahar temizliği seferberliği başlattı.

TUŞBA 16.03.2023 11:38:00 0
Tuşba’da bahar temizliği çalışması…
Tarih: 16.03.2023 11:42 Güncelleme: 16.03.2023 12:00

Sabah saatlerinde ‘Bahar Temizliğini’ yürütecek olan personellerle kahvaltıda bir araya gelen Belediye Başkanı Salih Akman, hazırlanan program dahilinde ilçenin 67 mahallesinde yürütülecek olan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Personellerle sohbet eden Başkan Akman, yerel yönetimlerin olmazsa olmazlarından birinin de temizlik olduğunu dile getirdi. Başkan Akman, “Onu da siz değerli kardeşlerimizin sayesinde yapıyoruz” dedi.

‘Bahar temizliğinin’ startını Akköprü Mahallesi’nde veren Başkan Akman, ‘Daha temiz bir Tuşba’ için bugün itibarıyla startını verdikleri temizlik çalışmasını 7/24 saat esasına göre 45 araç 145 personelle ile 67 mahallede yürüteceklerini kaydetti. Başkan Akman, “Tuşbalıların hayatlarını daha temiz ve hijyenik bir ortamda sürdürmeleri için temizlik konusuna çok dikkat ediyoruz. Başlattığımız ‘Bahar Temizliği’ çalışmalarımız sürekli devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Başkan Akman tarafından startı verilen ‘Bahar Temizliği’ne katılan belediye ekipleri, cadde ve sokaklardaki çöpleri toplayıp, yabani otların yanı sıra, kurumuş ve kötü görünüm arz eden bitkileri tek tek temizlediler. Süpürme araçları ile toz ve toprağı da süpüren ekipler, ardından cadde ve sokakları tazyikli su ile yıkadılar.

Ayrıca çöp konteynırlarını da temizlenip dezenfekte eden ekipler, başlatılan ‘Bahar Temizliği’ ile Tuşba’nın cadde ve sokaklarını pırıl pırıl yaptılar.