Tuşba’daki muhtarlarla istişare toplantısı…

Tuşba’daki muhtarlarla istişare toplantısı…

TUŞBA 25.10.2023 16:19:00 0
Tuşba’daki muhtarlarla istişare toplantısı…
Tarih: 25.10.2023 16:23

Şeffaf ve hesap verilebilirliğin en güzel örneğini sergileyen Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, her yıl olduğu gibi bu yıl da gerçekleştirdiği ‘Muhtarlarla İstişare’ toplantısı ile hayata geçirdiği projeler ve belediye bütçesi hakkında mahalle muhtarlarını bilgilendiriyor.

19 Ekim Muhtarlar Günü’nde yapılması planlanan ancak, İsrail’in Filistin’e yönelik gerçekleştirdiği saldırılardan dolayı ülke genelinde ilan edilen 3 günlük milli yas nedeniyle ertelenen ‘Muhtarlarla İstişare’ toplantısı gecikmeli olarak Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan ‘Muhtarlarla İstişare’ toplantısına; AK Parti Van İl Başkan Vekili Abdullah Çalım, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Havva Duran, AK Parti Tuşba İlçe Başkanı Erdal Baran, AK Parti Tuşba İlçe Kadın Kolları Başkanı Selver Gündüz, AK Parti Tuşba Belediye Meclis Üyeleri, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri ile mahalle muhtarları katıldı.

‘Muhtarlarla İstişare’ toplantısından bir konuşma yapan AK Parti Van İl Başkan Vekili Abdullah Çalım, “Muhtarlara büyük bir önem veren Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Van’daki temsilcisi olarak sizlerle bir arada bulunmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

ÇALIM: “BAŞKANIMIZ 5 YILDA GÜZEL PROJELER HAYATA GEÇİRDİ”

Tuşba Belediyesi’nin 5 yıllık süreçte güzel çalışmalara imza attığını belirten Başkan Vekili Çalım, “Başkanımızın burada anlattığı hizmetlerin daha fazlasını yapmış. Ancak eksik yapmamış. Geçmiş 5 yılda çok güzel projeler hayata geçirmiş. Çalışkan ve gayretli bir belediye başkanımız var. Bu kardeşimiz tabii ki Van’ın bütün sorunlarını çözecek güçte değildir. Gelen bütçeye göre ayarlama yapıyor. Belediyeciliği çok iyi biliyor. Bu kardeşimiz elinden geleni yapmış. Kendisini tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

AKMAN: “ŞEFFAF VE HESAP VEREBİLEN BİR ANLAYIŞLA BELEDİYEYİ YÖNETECEĞİMİZE DAİR SÖZ VERMİŞTİK”

İlk göreve geldiğinde mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunduğunu hatırlatan Başkan Akman, ‘Şeffaf’ ve ‘Hesap verebilen’ bir anlayışla belediyeyi yöneteceğine dair söz verdiğini kaydetti. Görevde bulunduğu 5 yıllık süre içerisinde vermiş olduğu sözün gereği olarak belli aralıklarla muhtarlarla bir araya gelerek istişarelerde bulunduğunu vurgulayan Başkan Akman, “Bu istişare toplantılarımızda ilçemize yapacağımız yatırımları sizlerle değerlendirdik. Halkın bizlere emaneti olan belediye bütçesinin son kuruşuna kadar nereye nasıl harcadığımızı sizlere ‘Şeffaf’ bir şekilde anlattık” dedi.

“TUŞBALILARIN DUA VE DESTEKLERİYLE 5 YILDA BÜYÜK HİZMETLER GERÇEKLEŞTİRDİK”

Söylemlerini hizmet ile taçlandırdığı için Allah'a şükrettiğini kaydeden Başkan Akman, tevazu ve samimiyetle çıktıkları hizmet yolculuğunda Tuşbalıların dua ve destekleriyle 5 yıllık süreçte hem merkez hem de kırsal mahallelerde büyük hizmetler gerçekleştirdiklerini ve gerçekleştirmeye de devam edeceklerini söyledi.

“İSRAİL’İ İNSANLIK DIŞI SALDIRILARINDAN DOLAYI KINIYORUZ”

İsrail’in, Hamas’ı bahane ederek Gazze’ye yönelik günlerdir devam eden büyük bir katliamı gerçekleştirdiğini kaydeden Başkan Akman, “İsrail’in, özellikle birkaç gün önce Gazze’de bulunan bir hastaneye yönelik gerçekleştirdiği bombalı saldırıda aralarında bebek ve çocukların da bulunduğu çok sayıda masum insan şehit oldu. Filistin halkının gösterdiği haklı mücadelesinin yanında onurla, gururla yer aldığımızın altını çiziyoruz. İsrail’in bu insanlık dışı saldırılarından dolayı şiddetle kınıyoruz. Dün olduğu gibi bugün de dualarımız ve desteklerimiz ile Filistinli kardeşlerimizin yanındayız”

AK Parti Van İl Kadın Kolları Başkanı Havva Duran ve AK Parti Tuşba İlçe Başkanı Erdal Baran’ın da birer selamlama konuşması yaptığı ‘Muhtarlarla İstişare’ toplantısında Başkan Akman, görevde bulunduğu 5 yıllık süre içerisinde Tuşba ve Tuşbalılar için hayata geçirdiği, halen devam eden ve proje aşamasında olan mega projeler ile belediyenin 5 yıllık bütçesinin sunumunu yaptı. Toplantı yapılan toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

VAN BÖLGE GAZETESİ