Van-Diyarbakır Yolcu Otobüsü Alev Alev Yandı

Van-Diyarbakır seyahati alevler içinde kaldı. Şoför ve muavinin kahramanca müdahalesiyle yolcular kurtuldu

VAN 23.06.2024 10:41:00 0
Van-Diyarbakır Yolcu Otobüsü Alev Alev Yandı
Tarih: 23.06.2024 10:42

SEYAHAT HALİNDEKİ OTOBÜS ALEV ALDI

Van'dan Diyarbakır'a yola çıkan yolcu otobüsü, Batman'ın Kozluk ilçesinde tehlikeli anlar yaşattı. 22 Haziran'da akşam saat 18.30 civarında gerçekleşen olayda, otobüsün motor kısmından yükselen dumanlar şoför tarafından fark edildi. Otobüs, derhal yol kenarına çekilerek yolcuların güvenliği için tahliye edildi.

YOLCULAR SON ANDA KURTULDU

Otobüs şoförü ve muavin, yolcuların güvenliği için zaman kaybetmeden müdahalede bulunarak hepsini otobüsten indirdi. Yolcular arasında büyük bir panik yaşanırken, yangın kısa süre içinde otobüsü tamamen sarmıştı. Şükürler olsun ki, kazada yaralanan olmadı.

İTFAİYE EKİPLERİ YANGINI SÖNDÜRDÜ

Yangına dair ihbar üzerine Kozluk Belediyesi itfaiye ekipleri olay yerine hızla geldi. İtfaiye ekiplerinin yaklaşık bir saat süren çabası sonucunda yangın tamamen kontrol altına alındı ve söndürüldü. Ancak otobüs, tamiri mümkün olmayacak derecede hasar gördü.

YANGININ NEDENİ ARAŞTIRILIYOR

Yangının çıkış sebebiyle ilgili henüz kesin bir bilgiye ulaşılamadı. İlk incelemelere göre, otobüsün motor bölümünde meydana gelen bir arızanın yangına yol açmış olabileceği düşünülüyor. Yetkililer, hadisenin nedenini belirlemek adına kapsamlı bir soruşturma başlattı. Görevlendirilen uzman ekipler, yangının kesin çıkış kaynağını saptamak için detaylı incelemelerine devam ediyor.

Kaynak: Van Postası Gazetesi