Van'daki öğrencilere ücretsiz kitap

ÖĞRETMENLERDEN UYGULAMAYA DESTEK

EĞİTİM 22.12.2022 10:56:00 6
Van
Tarih: 22.12.2022 10:58

Van'da öğrencilerin talep ettikleri kitaplar PTT aracılığıyla ücretsiz olarak evlerine gönderiliyor. Van Valiliği'nin 'Kitap Van Projesi' kapsamında başlattığı ve onbinlerce kitabı öğrencilerle buluşturduğu uygulama kapsamında şehrin farklı noktalarına öğrencilerin talep ettikleri kitaplar PTT aracılığıyla ücretsiz olarak evlerine gönderiliyor.

Van Valiliği tarafından hayata geçirilen 'Kitap Van Projesi' kapsamında öğrencilerin ve yetişkinlerin kitapvan.gov.tr adresinden talep ettikleri kitaplar Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) aracılığıyla adreslere ücretsiz bir şekilde gönderiliyor.

Öğrenciler kitabı okuduğuna ilişkin bilgileri kitapvan.gov.tr sitesine girdikten sonra yeniden kitap talebinde bulunabiliyor. Kitap okuma komisyonu tarafından seçilen kitaplar kitapvan.gov.tr adresinden öğrencilerin talep ettiği kitaplar paketlenip, PTT aracılığıyla adreslere gönderiliyor.

Van Valiliği kültür müdürlüğü bünyesindeki kütüphanelere, okurlara, hem binlerce kitaba ücretsiz ulaşma imkanı sunuyor hem de çeşitli etkinliklerde çocukları kitaplarla buluşturmaya devam ediyor.

Van Valiliği, Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Van Büyükşehir Belediyesi ve PTT Kargo tarafından hayata geçirilen yeni uygulamayla, artık öğrenciler kitaba daha rahat erişim sağlayabilecek.

Van'a atandığı günden bu yana eğitim alanında yaptığı çalışmalarla takdir toplayan Van Valisi Ozan Balcı, kentteki okuma oranının arttırılması için yeni uygulamalar hayata geçirmeye devam ediyor.

Van Valiliği desteğiyle alınan kitapları kitapvan.gov.tr üzerinden anaokul, ilkokul, ortaokul çocuklarına ücretsiz bir şekilde ulaştırılacak. Uygulama kapsamında ilk etapta 1 milyon kitap ücretsiz olarak evlere ulaştırılırken, 2 milyon kitap hedefine ulaşılması amaçlanıyor.

ÖĞRETMENLERDEN UYGULAMAYA DESTEK

Van Valiliği tarafından hayata geçirilen kitapvan.gov.tr uygulaması kapsamında öğretmenler tarafından velilere gönderilen mesajlarda ise, "Sayın Velilerim; Van Valiliğimiz tarafından sürdürülen 'Kitap Van Projesi' çerçevesinde okumayı sevdirmek, okumayı yaşamın bir parçası haline getirmek, evde kütüphane kültürü oluşturmak amacıyla öğrenci evlerine posta yoluyla ücretsiz olarak kitap gönderilmektedir. Öğrencilerin kitap alabilmek adına kayıt olduğunuz kitapvan.gov.tr sitesine üyelik girişi yapmanız ve sağ tarafta çıkan Kitap İsteme Formunu eksiksiz şekilde doldurmanız gerekmektedir. Formu doldururken açık adresi detaylı belirtmeniz ve adrese il- ilçe bilgisini ayrıca yazmanız gerekmektedir. Ayrıca formda belirtilen kitaplardan birini seçmeniz gerekmektedir. Tüm öğrencilerimin site üzerinden muhakkak kitap istemesini önemle rica ediyorum" ifadelerine yer verildi.


Sudenur başak
22.12.2022 19:44:58
Kitap için teşekkürler ederiz

RUJDa olgun
22.12.2022 20:08:24
Kitaplar nezaman gelir

Rojda Çakan
23.12.2022 20:30:26
Çok güzel bir şey yapılyor

Helin Çakan
23.12.2022 20:33:52
Herkesten daha çok güzel bir şeyyok

Hatice çalış
11.01.2023 19:39:24
Kitap

Medine nur
2.05.2023 14:16:57
Kitap için teşekkür ederiz