Vanlı kadınlar depremzede kadınları unutmadı

Van'ın Bahçesaray ilçesindeki kadınların ilmek ilmek dokudukları el yapımın patik ve çoraplar, Van Valiliği koordinasyonundaki Beydağı Konteyner Kentteki kadınlara ulaştırıldı.

BAHÇESARAY 8.03.2023 14:21:00 0
Vanlı kadınlar depremzede kadınları unutmadı
Tarih: 08.03.2023 14:23

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ilk anından itibaren büyük bir duyarlılık gösteren Vanlılar depremden etkilenen vatandaşlarımız için her alanda seferber oldu. Depremlerin üzerinden 1 ay geçmesine rağmen deprem bölgesi Malatya’da aralıksız bir şekilde çalışan ekipler, her alanda afetzede vatandaşlarımızın yanında durmaya devam ediyor.

Bu kapsamda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Van Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı öncülüğünde depremden etkilenen Malatyalı kadınlara el yapımı patik ve çorap hediye edildi.

Kentin en uzak içlerinden biri olan Bahçesaray'da kadınların büyük bir emekle ördükleri patik ve çoraplar Van Valiliği koordinasyonunda kurulan Beydağı Konteyner Kentteki kadınlara ulaştırıldı.

Konteynerleri tek tek dolaşan Vanlı kadınlar, depremden etkilenen kadınların gününü kutlayarak, hediyelerini teslim etti.

Van ekiplerinin çalışmalarından memnun olduklarını belirten konteyner kentteki kadınlar, duyarlılıklarından dolayı Vanlı kadınlara teşekkür etti.