Abdulhalim Almalı


VAN AK GENÇLİKTE SUAT ÖZDAĞ DÖNEMİ

VAN AK GENÇLİKTE SUAT ÖZDAĞ DÖNEMİ


 VAN AK GENÇLİKTE SUAT ÖZDAĞ DÖNEMİ

Gençlik kolları başkanı Taha Çoban'ın yaptığı açıklamadan sonra görevden alınmasıyla AK gençlerle büyükleri arasında bir sürtüşmenin olduğu gün yüzüne çıkmıştı. Sular durulmadı AK Parti gençlik kolları başkanlığı kapısının açık faal olması gerektiği günlerde maalesef koca bir kilit vurulmuş haliyle basına birde fotoğrafı düşmüştü.

Ben bu tablodan hareketle 'Koparmayın gençleri' adlı bir makaleyle irdelemiş ve gelişmelerin kapıya kilit vurulmasının hiçte hayra alamet olmadığını belirtmiştim. Neyse ki, ben makaleyi yayınlamadan beklenen atama gerçekleşti ve bende makalemi yenilemek zorunda kaldım. Suat Özdağ Van AK gençlik kolları başkanlığına atandı. Kendisini tebrik ediyor çalışmalarında başarılar diliyorum.

Ülke siyasetinin son on yılına damgasını vuran bir parti ve bu partiye gönül vermiş bir gençlik özellikle bölgemizde büyük riskleri yüklenen gençlik. Siyasal bir hareketin önem arz eden en önemli taraflarından biri harekete gönül veren gençlerinin fedakâr olmalarıdır. Ayrıca büyüklerin en büyük hataları, gençlerin olgunluğunu görmemeleri, haklılıkları olabilirler, ama bu haklılıkları her şeyi berbat ediyor.

Bu fedakârlık teşkilat yapısı içinden yetişmiş olan vefakârlığıyla örneklik teşkil eden edebilen gurubun içinden Suat Özdağ'ın atanması çok yerinde bir atama olmuştur.

Bundan böyle Van’da bu gençliğin başında Suat Özdağ'ın bulunması görüldüğü kadarıyla büyüklerine nazaran enerji taşımadaki sigorta görevini daha iyi yapabileceğini söyleyebiliriz. Görevini yapmasındaki kararlılığını ve ekibini iyi kontrol etmesini, arkadaşları olan koordinasyonla sağlayacağında göreceğiz inşallah.

Ayrıca Özdağ, parti içindeki kolektif çalışma anlayışına verdiği önemden dolayı geleceğe yönelik çevresiyle ve ekibiyle güven vermektedir.

Bu gençler AK davaya ve liderine gönül vermiş gençlerdir, en zor dönemlerde birer nefer gibi teşkilat çalışmasında ve sandıkları korumada görev almış gençlerdir. Hiç kimse bu gençleri ihanetle suçlayamaz, karalamayla yok sayamaz, basitleştirerek meseleyi halledemez.

Bu gençler en zor dönemlerde canı gönülden çalıştıklarını, düşündükleri şeyin ülkelerinin partilerinin liderlerinin ve kendi gelecekleridir olduğunun farkında olmalarıdır. Siyasal hareketlenmenin en fazla uğrak yerlerinden biri olan gençlik kollarının kapısına vurulan kilidin kırılmasıyla yeniden hareketlenecek olan gençlik kolları ve bu mücadelede başı çekecek olan Suat Özdağ'a kısacası mücadeleden koparılmak istenen gençlere tavsiyem!

AK Gençler olarak sorumluluğunuzun farkında olmalısınız. Beyninizi kiraya vermeden kendi aranızda istişarelerle teşkilat yapısının güçlenmesi için çok ama çok çalışmalısınız.

Çünkü AK Parti siyasal hareketi Tayyip Erdoğan önderliğinde siz gençlerin sırtından büyüdü. Kendinizi ve davanızı basite almayın, eğer sizler kendi davanızı sorumluluğunuzu basite alırsanız kimsenin sizi ciddiye alamsını beklemeyin.

Toplumdaki yerleşik olan bilgi ve tecrübeyi kullanın, bunun yolu siyasal harekette yer almış büyüklerin deneyim ve tecrübelerinden istifade etmekten geçtiğini de unutmayın. Bütün dünyanın üstüne çullandığı yerli ihanet çetelerinin saldırısına maruz kalan bu mücadelenin yılmaz neferleri olarak bu mücadele anlayışını ufak tefek menfaatlere çıkarlara feda etmeyin.

Dürüstlük sizin vazgeçilmez mihenk taşınız olmalıdır. Eğer dürüstlükten ve ilkelerinizden taviz verirseniz iyi bilin ki bir mikrobun nasıl ki büyük bir vücudu yok ettiği gibi vereceğiniz her taviz de sizin inancınızı, ahlakınızı ve haysiyetinizi bitirecek tavizlerin de verilmesine kapı aralayacaktır.

Yapacağınız her eleştiride, savunmadan ziyade bilgilendirmeyi tercih etmeli, herkesi kucaklamalı küskünlüklere dargınlıklara yer vermemeli ve mücadelede paylaşımı esas alarak düşünce alış veriş, karşılıklı sevgi ve saygı anlayışına dayalı öğrenme ve istifade etme ahlakına dayalı olduğunu unutmamalısınız. Unutmayın ki, siyaset ve düşünce hayatınızda başarılı olabilmeniz için düzenli ve ilkeli bir çalışma ortaya koyarak aşabilirsiniz.

Önümüzde muhtemelen Nisan ay'ı içinde anayasa referandumu var, dolayısıyla Van AK gençlik Suat Özdağ ve ekibiyle hemen kolları sıvamalı kim ne der'den ziyade, kişilerin kişisel beklentilerinden ziyade hemen şimdi ne yapabiliriz'in peşine düşerek istişarelerle çalışmaya başlamalıdırlar. Çünkü kaybedilecek zaman yok.

NOT: İzninizle bir süreliğine il dışında olacağımdan bir süreliğine yazılarıma ara veriyorum inşallah döndüğümde kaldığımız yerden devam ederiz. Dualarınızı eksik etmeyin.

Nasihatlerin musibetlerden evla olması dileğiyle.