Mehmet TUĞRUL


VANSPOR DA İDARE

VANSPOR DA İDARE


 VANSPOR DA İDARE 

Konu Hakkında fikir beyan etmek,  fikrini söylemek için konuya vakıf olmak konunun içeriğini iyi bilmek detaylarıyla ayrıntılarıyla konuyu yorumlamak,

 bu konu başlığımız olsun.

Liyakat,İlgi,,Bilgi

Geçen hafta ortak bir açıklama yaptık taban birlikleriyle yaptığımız açıklama nın içeriği konu başlığı Futbol da başarı kriteri yıllardır yapılan transferler harcanan paraların,direk ilimizle ilişkilendirelim.

Vanspora Van daki spor alt yapısına eğitimcilere hocalara bir katkı sunmadığı gibi umutsuzlukla bekleyiş içinde olan gençler hocalar ın bakışlarını hakem camiasının isteklerini aynı düşüncelerini söyledik.

Bunu söylerken Vanspor şu anda Belediyenin takımı finansı Büyükşehir Belediyesi.

Günümüz Sporunda özellikle futbolda futbolcu,hoca, çalışmaların da kimlerin nasıl nerden ne şekilde geldiği herkesçe malum olduğu gibi tablo da ortada zaten.

Biz düne bakıp birşeyler söylemeye çalışıyoruz, bunu söylerken Belediye Başkanı Valilik üst düzey bürokrasiye bir şeyler anlatma çabasındayız.

Başarı kriteri artık parayla satın alınan parayla yapılan çalışmaların ötesine gitmediğinin ,yapılacak çalışmaların ildeki gençlere hocalara yönelik çalışmalar,yapılanmalar olması gerektiği konusunu anlatmaya çalışıyoruz.

Yoksa daha öncede söylediğimiz gibi Vanspor süperlig gördü ve şimdi kapısında kilidi bile yok milyon dolarların döndüğü dönemler ne Vandan sporcu ne Antrenör ne tesis ne bir taş bile yok.

Görsel bir şölen ve suistimallerle dolu harcamalar.

Geçmiş bu, gelecekte bunları yaşamayalım 3. Ligden 2. Lige nasıl çıkaralım kimi nerden getirelim kime ne kadar harcayalım üst düzey alt düzey başarı kriteri olmadı şimdiye kadar. Tam tersi Başarısız dolu gelecekler bıraktı.

Eğer başarı kriteri üst lige çıkmaksa burdaki yapılanmayla çıkarsan başarı sayarsın. 

Aksi takdirde transferi yapılanmayı,yapacak kişilerinde kriteri de bırakılır?

Ya hep beraber başarısızız yada birlikte başarırız.

Bunu söylerken biz düşüncelerimizi hatırlatmalarımızı il de ki temsil ettiğimiz camia lar adına ve kişisel düşüncelerimiz adınada söylüyoruz.

Bu yazı yazılan ana kadar yapılan bir transfer yok atılan bir adım yok zaten.

Ne Üst düzey bürokrasiyi nede Vanspor yönetimini suçlayacak tek cümlemiz yok olamazda.

Biz Bürokrasi de olan büyüklerimize yönetimin çalışmalarının il e yansıtılması ilde ki potansiyeli devreye sokması yönünde düşüncelerimizi tespitlerimizi aktarıyoruz.

Aksi takdirde söylediklerimiz yönetim de olan arkadaşlarımız, abilerimiz kardeşlerimiz elbette ki değil.

Orası onların değil Belediyenin yönetiminde,Belediye bu görevi onlara verdi ya Belediyenin beklentileri doğrultusunda çalışmalar yapacaklar ya da onlar kendi beklentileri ni yansıtmaları istenecektir.

Orda İsimler öyle çabuk değişiyorki kiminlerin ne kadar süre kaldığı bile gözlenemiyor.

Direk ordaki Yönetimdeki Abilerimiz Kardeşlerimize söyliyeyim çalışmalarınız da yardımcı olacağımız her konuda yanınızdayız,sizler geçmişte görmek istemediğiniz yaşamak istemediğiniz uygulamaları yapmayın.

Konuştuklarımız söylemek istediklerimize taleplerimize sizlerde dahilsiniz,biz burda birlikte yaşıyoruz futbolun gerçeğini birlikte paylaşıyoruz.Asla ve asla burdaki kişileri dışlayıcı itici iftira atıcı bir tavır sergilemeyin,çünkü duyuluyor.

Çalışmalarınız beğenilir beğenilmez takdir Sizleri tercih edenler ve tribünlerce yapılır.

Yapacağınız çalışma nın başarısını da başarısızlığınıda şimdiden kendi üzerimize aldığımızı da ifade edeyim.

Lakin bir cümle de içimden geleni söyliyeyim.

Her dönem her telde oynayıp,hala bu film içersinde rol alanı oralarda görmek,

Vanlı hocaları sporcuları oralarda yanında görmek istemeyen lerde Hoş durmuyor.

Genel Sekreterimiz nerden bilsin,kimin ne telde olduğunu.

Saygılarımla 

Mehmet TUĞRUL