Türkiye Gençlik Vakfı Van Şubesi Kur'an-ı Kerim'e yapılan saldırıyı ve İsveç'i kınadı

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜRGEV) Van Şubesi yaptığı basın açıklaması ile Kur'an-ı Kerim'e yapılan saldırıyı ve saldırıya izin veren İsveç'i kınayan bir basın açıklaması yaptı.

VANGÖLÜ TV 23.01.2023 14:51:00 0
Türkiye Gençlik Vakfı Van Şubesi Kur
Tarih: 23.01.2023 14:51 Güncelleme: 23.01.2023 15:36

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜRGEV) Van Şubesi yöneticileri ve üyeleri Eski Van Şehri'nde bulunan Hüsrev Paşa Camii'nde yaptığı basın açıklaması ile İsveç'te Kur'an-ı Kerim'e yapılan hadsiz saldırıyı kınamak üzere bir basın açıklaması yaptı. 

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; 

Terörist sevici İsveç'in Stockholm Büyükelçiliği önünde kutsal kitabımız Kur’ân-ı Kerîm’e alçakça ve asla kabul edilemez bir saldırı hedeflenmiştir.

De ki: “Hak geldi bâtıl yıkılıp gitti! Zaten bâtıl yıkılmaya mahkûmdur.” (İsra Suresi 81. Ayet)

Hiç usanmadan ve utanmadan, mütemadiyen İslâm'ın kutsal değerlerine saldırmaktan çekinmeyen terörist sevici batı dünyası ve destekçileri bilmelidir ki, Türkiye'de size asla geçit vermeyecek ve dinine ve değerlerine kıyamete kadar sahip çıkacak bir gençlik var. 

Bu öyle bir gençliktir ki: Ecdadının merhametinden nasiplendiği kadar, celâlini de nesilden nesille aktarmasını bilir. Bu öyle bir gençliktir ki: Vatan, bayrak, din söz konusu olduğunda hiç şüpheye düşmeden en öne atılmıştır, atılır. Bu gençler Anadolu’nun her şehrinde, her mahallesinde, her köyünde bayrağını ve kutsalını başının üstünde taşımaktadır.

İslâm barış ve kardeşlik dinidir. İslâm hoşgörü ve merhamet dinidir. Ve Kur'an, âlemlerin Rabbi olan Allah'ın kelâmıdır. Son kutsal kitaptır ve kıyamete kadar da Allah'ın güvencesi altındadır.

Kutsal değerlerimize yapılan bu apaçık saldırının sonu apaçık hüsrandır. İnsanları cehaletten aydınlığa çıkaran yüce kitabımıza dönük her saygısızlık, insanlık suçudur ve kutsal kitabımızın yakılmasına izin vermek tek kelimeyle alçaklıktır. Bu haçlı zihniyeti ile yüzyıllar önce de savaştık şimdi de savaşıyoruz.

Kıyamete kadar da savaşacağız. Dün olduğu gibi; bugün ve daima mücadelemizi sürdüreceğiz. 

Yüce Allah bizimledir. Yüce Kitabımız Kur'an başımızın tacı, yolumuzun rehberi, ümmetin kutsalıdır. Dokunulamaz, dokundurtmayız.

Kaynak: Vangölü TV

 


Haber Kaynak : Van Gölü TV